Az első szett megnyerése után kikapott a MÁV a Vegyésztől

Jól kezdett a házigazda MÁV Előre SC-Foxconn a GreenPlan-VRCK ellen a férfi röplabda Extraliga középszakasz felsőházában, a vendégek azonban fordítottak és 3-1-re nyertek Székesfehérváron.

Izgalmas első szettet láthatott a publikum, 4-3-nál a MÁV vezetett, 8-8-nál egál volt. 16-12-nél néggyel, 23-18-nál öttel ment a MÁV, ezután viszont zsinórban három pontot gyűjtött az ellenfél. 23-21-et követően előbb Pesti Marcell támadott pontot érően, majd Leonardo Doda sáncolt eredményesen, a MÁV pedig 25-21-re behúzta a nyitó etapot. 1-0

A második játszma elején fej fej mellett haladtak a csapatok, 7-7 után viszont a VRCK került kétpontos előnybe, amit később tovább növelt és 19-13-nál kialakult az addigi legnagyobb különbség. Végül 25-16-ra nyert és egyenlített a vendégcsapat. 1-1

A harmadik felvonás nem csak a kezdeti percekben, hanem a folytatásban is szoros eredményt hozott. Érdemi előnybe egyik fél sem tudott kerülni, 15-13-nál a MÁV állt kedvezőbben, de innen is egyenlített az ellenfél. Ezután megint meglógott kettővel Dávid Zoltán csapata, majd 19-nél és 22-nél is, de mindkétszer beérte a Vegyész. Több hazai szettlabdával sem tudtak élni Eke Péterék, 28-27-nél pedig már a VRCK kezében volt a játszma sorsa, de ekkor még Redjo Koci egyenlített. Nem sokkal később viszont már nem sikerült és az ádáz csatából a vendégek jöttek ki győztesen, 31-29-nél. 1-2

A negyedik játszmában 4-1-es előnnyel kezdett a hazai alakulat, ellenben 16-11-nél már Toronyai Miklós gárdája birtokolt ötpontos előnyt. 21-14 után sem tudtak felzárkózni Amarildo Deliuék, a Vegyész 25-19-re hozta a szettet, 3-1-pedig a mérkőzést.

Férfi Extraliga, középszakasz felsőház

MÁV Előre SC-Foxconn — GreenPlan-VRCK 1-3 (21, -16, -29, -19)

Székesfehérvár, 105 néző. Vezette: Bátkai-Katona, Ujházi.

MÁV: Ambrus 4, Eke 3, Szabó 1, Pesti 16, Koci 20, Doda 13. Csere: Takács (liberó), Boa, Deliu 4. Vezetőedző: Dávid Zoltán.

VRCK: Juhász 6, Paez 3, Tabarus 4, Blázsovics 13, Szabó 20, Reffatti 21. Csere: Kiss (liberó), Moraes, Péter B., Péter M., Warzywoda. Vezetőedző: Toronyai Miklós.

Dávid Zoltán vezetőedző: „Ugyanaz a helyzet, mint ami az elmúlt nyolc-kilenc hónapban folyamatosan. Fejben nem tudnak teljesen a mérkőzésre koncentrálni a srácok, enélkül pedig nem lehet nyerni ilyen erős csapatok ellen.”