Előnyben a kupában

3:0-ra nyert a MÁV Előre-BERICAP a férfi röplabda Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A tegnapi esti találkozón a Szolnoki Röplabda Klub vendégeként léptek pályára Gelencsér Balázs játékosai.

Szettveszteség nélkül hozta le a hétközi kupamérkőzést a MÁV, miután három játszmában bizonyult jobbnak a házigazda szolnokiaknál. Az első és a harmadik felvonás nem okozott különösebb problémát Stefanovics Krisztiánéknak, előbbiben 25:20-ra, utóbbiban 25:16-ra nyertek. A második játékrészben viszont volt miért izgulni: a vendéglátók keményen harcoltak az egyenlítésért és nem is dőlt el a csata huszonöt pontnál. Végül azonban ezt a szettet is behúzta a MÁV (27:25), így összességében magabiztos sikert aratott.

Férfi Röplabda Magyar Kupa nyolcaddöntő, első mérkőzés:
Szolnoki Röplabda Klub – MÁV Előre-BERICAP 0:3 (-20, -25, -16)
A MÁV kerete: Arató, Oleksii, Neukum, Tóth K., Kholman, Salazar, Kulcsár, Stefanovics, Takács. Vezetőedző: Gelencsér Balázs.

A MÁV Előre-BERRICAP – Szolnoki Röplabda Klub Magyar Kupa-visszavágó időpontja még egyeztetés alatt van.