Három szettben kikapott a MÁV a Barcikától

3-0-ra alulmaradt a MÁV Előre SC-Focxonn a GreenPlan-VRCK ellen, a férfi röplabda Extraliga alapszakasz 11. fordulójában. Dávid Zoltán együttese nem tudta megszorítani aktuális ellenfelét, hazai pályán.

Kazincbarcikai dominanciával kezdődött 2022 utolsó fehérvári bajnoki mérkőzése. Toronyai Miklós együttese irányított az első szettben és kézben tartotta az eredmény alakulását. Az etapot 25-16-ra nyerte a vendégcsapat. 0-1

4-2-vel indított a Vegyész a második játszmában, 8-7-nél viszont a MÁV állt jobban. 11-11-es egál után, 17-12-nél a VRCK öt ponttal vezetett. Érdemi változás nem történt a hátralévő időben, 25-17-re hozta a játszmát a borsodi alakulat. 0-2

Szoros első percekkel nyitottak a csapatok a harmadik játékrészben, az első tíz pont után 5-5 volt az állás. 14-9-nél azonban ismét jelentős előny szerepelt Blázsovics Péterék oldalán, ekkor Dávid Zoltán hazai vezetőedző időt is kért. Ezután sikerült felzárkózni, 15-13-nál már csak kétpontos volt a vendég fór. Egyenlítés helyett ismét kinyílt az olló a két fél között, 21-15-nél egyre nehezebb helyzetben érezhette magát a MÁV. Végül 25-20-ra ezt a szettet is behúzta a VRCK és 3-0-s sikerével visszavágott a korábbi, fehérvári győzelemért.

Férfi röplabda Extraliga alapszakasz 11. forduló
MÁV Előre SC-Foxconn — GreenPlan-VRCK 0-3 (-16, -17, -20)
Székesfehérvár, 120 néző. Vezette: Kiss Z., Szabó Zs.
MÁV: Ambrus, Boa, Szabó, Koci, Kholman, Doda. Csere: Takács, Szentesi (liberók), Deliu, Kulcsár. Vezetőedző: Dávid Zoltán.
VRCK: Juhász, Moraes, Paez, Blázsovics, Csoma, Reffatti. Csere: Kiss (liberó), Szabó. Vezetőedző: Toronyai Miklós.

Dávid Zoltán vezetőedző: „Hogy ne szakadjunk meg hazai pályán, az számomra elengedhetetlen. Ma a Barcika fényévekkel jobb volt nálunk. Az nem működik, hogy se a taktikát nem tartjuk be, se nem küzdünk a pályán.“