Legyőzte az MTK-t a MÁV Előre női csapata

3-1-es győzelmet aratott a MÁV Előre SC-ST Solar az MTK Budapest ellen idegenben, a női röplabda Extraliga 2. fordulójában. Nagy Fanni vezetőedző csapata Budaörsön múlta felül aktuális ellenfelét.

Vendég pontokkal kezdődött a bajnoki mérkőzés, de 4-3-nál átvette a vezetést az MTK és a folytatásban már egyszer sem állt jobban a MÁV. 13-8 és 20-14 után 25-20-ra nyert a budapesti gárda. 1-0

A második játékrész hazai pontokkal kezdődött és 10-8-nál is vezetett a pályaválasztó. Ekkor zsinórban három, majd további négy pontot szereztek a fehérvári lányok, 15-11-nél már négy ponttal vezettek. Ezt követően a vendéglátó nem tudott megújulni és a MÁV magabiztos, 25-19-es sikert aratott. 1-1

A harmadik felvonást 4-0-val nyitották Vajda Beátáék, de 7-6-nál, sőt 13-10-nél is az MTK állt jobban. Ezután fordított a Loki és fej-fej mellett haladtak a csapatok. 19-19-nél és 23-23-nál sem dőlt még el a szett sorsa, utóbbi után viszont csak Haley Gilfillan és Tóth Jázmin szerzett pontot, a MÁV pedig 25-23-ra nyert. 1-2

A harmadik játszma és egyben a mérkőzés sorsa 8-5-ös MTK-vezetés után dőlt el, ugyanis a vendégcsapat nyolc(!) pontot gyűjtött egymást követően, 13-8-nál pedig öt ponttal jobban állt ellenfelénél. A három-hat pont közti különbség állandósult, érdemi felzárkózást nem tudott produkálni Leiszt Máté alakulata, a MÁV győzött 25-17-re, a mérkőzést pedig 3-1-re behúzta.

Női röplabda Extraliga 2. forduló
MTK Budapest – MÁV Előre SC-ST Solar 1-3 (20, -19, -23, -17)
Budaörs. Vezette: Horváth M., Barabás B.
MÁV: Gilfillan 13, Karnitskaya 14, Tóth 14, Szabó 6, Dolotova, Vajda 25. Csere: Kovács (liberó), Kiss, Szilágyi. Vezetőedző: Nagy Fanni.

Nagy Fanni vezetőedző: „Nem kezdtük jól a mérkőzést, de nagyon büszke vagyok a lányokra, hogy sikerült talpra állni és fordítani. A taktikát a második szettől pontosan betartottuk, és onnan elindultunk a saját játékunk útján. Ez most egy igazi csapatmunka volt.”

A MÁV Előre SC-ST Solar két mérkőzés után egy-egy győzelmet és vereséget számlál a 2022/2023-as szezonban.