Megszereztük a hatodik helyet

3:2-re nyert a MÁV Előre SC a DEAC ellen a férfi röplabda NB I helyosztójának negyedik mérkőzésén, amivel el is döntötte a párharcot. Németh Ödön csapata 3:1-es összesítéssel bizonyult jobbnak a hajdúságiaknál.

Cseppet sem volt izgalom mentes a két gárda újabb fehérvári fellépése: Kaposi Tamásék tudták, hogy saját szurkolóik előtt zárhatják le a csatát a bajnokság hatodik helyéért, és ennek megfelelően hozták is az első szettet 25:19-re.

Könnyed siker helyett azonban jött a hidegzuhany nem sokkal később. Előbb 25:21-gyel egyenlített a DEAC, utóbb 25:20-as szettnyeréssel már a vezetést is megszerezte összesítésben.

A Fejér megyei fiúk viszont meg tudtak újulni és a negyedik játékrészt 25:14-re behúzták, amivel 2:2-re módosították a bajnoki állását.

A mérkőzést és a párharcot eldöntő ötödik, rövidített játszmát a MÁV hozta 15:12-re, amivel megnyerte a párharcot 3:2-re, és megszerezte a magyar élvonal hatodik helyét a 2018/2019-es szezonban.

Férfi NB I, helyosztó az 5-8. helyért, 4. mérkőzés

MÁV Előre SC – DEAC 3:2 (19, -21, -20, 14, 12)

Székesfehérvár, 100 néző. V: Farkas L., Nagy L.

MÁV: Stefanovics K. 4, Guzmics R. 3, Kaposi T. 25, Kholman N. 10, Németh Zs. 15, Salazar Y. 19. Csere: Takács M. (liberó), Szőke Z., Náhol G. 1, Sziládi D. Vezetőedző: Németh Ödön.

DEAC: Budai 3, Remete 4, Hubicska 27, Magyar T. 12, Kiss I. 5, Tóth A. 2. Csere: Barna, Mészáros Z. (liberók), Ádám. Vezetőedző: Fodor Antal.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:11, 21:13. II. játszma: 7:8, 16:15, 19:21. III. játszma: 8:4, 16:14, 19:21. IV. játszma: 8:7, 16:10, 21:13. V. játszma: 5:3, 10:9, 12:10.

Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–1 a MÁV Előre javára.

Gratulálunk a fiúknak és a szakmai stábnak az egész éves teljesítményért!