Újpesten kapott ki négy szettben a MÁV

3-1-es vereséget szenvedett a MÁV Előre SC-ST Solar az UTE otthonában, a női röplabda Extraliga 3. fordulójában. Nagy Fanni csapata az első szettet még megnyerte, utána viszont fordított a lila-fehér gárda.

Jól kezdett a MÁV a fővárosban, hiszen magabiztos fölényt kialakítva, végig vezetve nyert 25-19-re az első játékrészben. 0-1

A második elején 2-1-re ment a fehérvári alakulat, utána viszont vagy vezetett az UTE, vagy döntetlen volt az állás. Ennek ellenére a szoros csata és az izgalom nem maradt el: 17-11-re is vezetett a házigazda, de felállt a MÁV és 18-18-nál egál volt az eredmény. A hajrában az újpestiek akarata érvényesült jobban és 25-23-ra nyertek. 1-1

A harmadik felvonást 5-1-es előnnyel nyitották Vajda Beátáék, 10-8-nál viszont már a hazaiak álltak jobban. Ezután ismét fordított a MÁV, majd az UTE visszavette a vezetést. 20-15 után nem tudott újra egyenlíteni a Loki és 25-19-re alulmaradt. 2-1

A negyedik játszma elején beragadtak Kovács Evelinék, ellenben a lila-fehérek nem és 9-1-es szériával nyitottak. 12-9-nél egész közel került ellenfeléhez a MÁV, de érdemi változást nem tudott elérni. Az UTE végig vezetve, ismét 25-19-re nyert és 3-1-es győzelmet aratott a bajnoki mérkőzésen.

Női röplabda Extraliga alapszakasz, 3. forduló
UTE – MÁV Előre SC-ST Solar 3-1 (-19, 23, 19, 19)
Újpest, 120 néző. Vezette: Szabó Zs., Kiss Z.
UTE: Kilyénfalvi 9, Hiruela 20, Ambrosio 12, Boskó 1, Tarin 16, Manninger 14. Csere: Baksa (liberó), Németh, Goodwin 1, Sziládi. Vezetőedző: Horváth András.
MÁV: Gilfillan 13, Karnitskaya 13, Tóth 9, Csabai 1, Dolotova 1, Vajda 18. Csere: Kovács, Borostyán (liberók), Kiss, Alishanova 1, Szabó 5. Vezetőedző: Nagy Fanni.

Nagy Fanni: „Sajnálom, hogy nem sikerült ma legalább még egy szettet nyernünk, mert úgy érzem, ebben a meccsben több lehetett volna.”

(Fotó: Vollár Judit)