0:2-ről nyertünk

Az utolsó percekig kiélezett megyei rangadót nyert meg a MÁV Előre SC a Dunaferr SE ellen, a férfi röplabda NB I Liga alapszakaszának 7. fordulójában. A vendégek már kétszettes előnyben is voltak a találkozón, onnan fordított a vasutas csapat.

Az első szett sajnos nem a saját szánk íze szerint alakult. Hiába vezettünk 3:1-re, a vendég Dunaferr 8:5-nél fordított és onnantól végig őrizte előnyét. Volt már hat pont is a két csapat között, végül 25:20-ra nyertek az újvárosiak. 0:1

A második játszma már sokkal több izgalmat hozott, mint az első. 5:5 után még vezettünk, majd 14:14-et követően az ellenfél fordított. A hajrához ugyan hátránnyal érkeztünk, de Salazar remek nyitásaival sikerült egyenlíteni. A szett azonban az Újvárosé lett 25:23-as sikerrel. 0:2

A következő játékrész első felében többször is változott a fórban lévő gárda kiléte: 7:4-nél a Dunaferr állt nyerésre, 15:14-nél viszont a MÁV előnyét mutatta az eredményjelző. 17:15-ös hazai vezetés után azonban magasabb fokozatba kapcsoltak Németh Ödön játékosai és megnyerték a szettet 25:20-ra, amivel összesítésben is szépítettek. 1:2

A negyedik játszma jelentős fehérvári fölénnyel kezdődött. Salazar megint megvillantotta nagyszerű szerválási képességeit, ami a hatpontos hazai előny mellett újvárosi időkérést is eredményezett. A szett az eddigi legnagyobb különbséget hozta a találkozón, ami végül Kaposi Tamásék 25:15-ös győzelmével zárult. A mérkőzésen 0:2-ről állt fel a MÁV és egalizált.

Az ötödik, rövidített játszmában újra kiélezett csata kezdődött, ahol mindkét fél teljesen tiszta lappal és maximális erőbedobással röplabdázott. 4:4 után két ponttal meglógtunk, többek között Szőke Zoltán szép támadásának köszönhetően. A folytatás sem volt szívbarát, a DSE visszavette a vezetést és 10:8 után ők kerültek kedvezőbb helyzetbe. Az utolsó felvonás utolsó pillanatai is drámaian alakultak, amiből a PTE-PEAC elleni mérkőzéssel ellentétben mi jöttünk ki jól: Kaposi Tamás hasznos nyitásai is kellettek a 15:13-as MÁV sikerhez, amellyel a vendéglátó 3:2-re hozta a bajnokit is.

MÁV Előre SC – Dunaferr SE 3:2 (-20, -23, 20, 15, 13)
Székesfehérvár, 60 néző. Vezette: Szabó, Kiss
MÁV: Németh Zs. 3, Náhol G. 1, Kaposi T. 18 , Kholman N. 10, Salazar Y. 30, Stefanovics K. 7 Csere: Takács M. (liberó), Szőke Z. 5, Damsits L. Vezetőedző: Németh Ödön.
Dunaferr: Tomanóczy B. 11, Iván B. 9, Csizmadia T. 2, Hatvany Zs. 12, Matyiák Á. 8, Móró Á. 6 Csere: Sárközi K. (liberó), Iván G., Majoros B. 2, Laczi D. 5 Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

I. szett: 3:1, 5:8, 6:12, 10:16, 15:18, 17:21, 19:24
II. szett: 5:5, 11:9, 14:14, 14:16, 17:21, 22:22
III. szett: 2:2, 4:7, 9:12, 13:13, 15:14, 17:15, 23:17
IV. szett: 2:1, 8:3, 16:9, 19:14, 21:14
5. szett: 4:4, 7:4, 8:8, 8:10, 14:13

Németh Ödön:”Kiegyensúlyozott mérkőzésen az ellenfél kihasználta a hibáinkat. 0:2 után a a fiúk jobban összpontosítottak és ez meglátszott az eredményben. Az ötödik szett mindig lutri, de itt is felálltunk és összehoztuk ezt a fontos győzelmet. Gratulálok a fiúknak!”

Tomanóczy Tibor: „Gratulálok a hazaiaknak! Úgy gondom, hogy ami megjár a Fehérvárnak, az megjár nekünk is.”