Fordulatos csatában nagy diadalt arattak a fiúk!

3-2-re győzedelmeskedett a MÁV Előre SC-Foxconn a GreenPlan-VRCK otthonában, a férfi röplabda Extraliga elődöntő 3. mérkőzésén. Ezzel a sikerrel már Dávid Zoltán legénysége vezet összesítésben és akár pénteken bejuthat a bajnokság fináléjába.

5-2-vel nyitott a MÁV Előre, 16-10-nél pedig már hat ponttal állt jobban. Csoma Krisztiánt Szabó Dávid váltotta a hazaiaknál ezután. 20-18-nál közel férkőzött a házigazda a fehérváriakhoz. Az egyenlítés azonban elmaradt, Pesti Marcell 25-20-nál lezárta a szettet. 0-1

A második felvonást 4-1-gyel kezdték a barcikaiak, 7-7-nél viszont döntetlen állt az eredményjelzőn. Szabó Vilmos két pontjának is köszönhetően 11-10-re a MÁV vezetett, viszont megtáltosodtak a hazaiak és 15-11-nél ők álltak jobban. A négy-öt pontos különbség állandósult, Páez ászával pedig meg is nyerte a VRCK a szettet 25-18-ra. 1-1

A harmadik etap szorosabb küzdelmet hozott az első kettőnél: 5-4-nél a vendégek, 8-7-nél a házigazdák, 15-14-nél ismét a MÁV, 22-21-nél újfent a Barcika állt nyerésre. A végjátékban a Vegyész nem tudott élni az első szettlabdájával, ellenben a másodikkal igen, 25-23-ra nyert. 2-1

A negyedik játékrész elején 4-2-es előnyt kovácsolt magának a fehérvári csapat, 7-4-nél viszont a Vegyész állt jobban. 12-7-es hazai fórhoz több vendéghibán keresztül vezetett az út, Amarildo Deliu ász nyitásával azonban 18-18-nál beérte a fehérvári a barcikai alakulatot. 23-23-nál még semmi sem dőlt el, majd két szettlabdát is hárítottak Dávid Zoltán játékosai, hogy aztán Ambrus Bence és Pesti Marcell remek sáncaival 27-25-re behúzzák a szettet és egyenlítsenek. 2-2

Az ötödik, rövidített játszma jobban nem is indulhatott volna székesfehérvári szempontból: Ambrus Bence, Redjo Koci, Amarildo Deliu és Pesti Marcell is kivette a részét a 6-1-es nyitányból. 10-8-nál felzárkózott valamelyest Toronyai Miklós hazai gárdája, de 14-9-hez ismét tetemes előnnyel érkezett a MÁV Előre. Az első szett- és meccslabdát ugyan háríotta a VRCK, a második lehetőséget azonban Koci értékesítette, 15-10-es játszmasikert és 3-2-es bajnoki győzelmet összehozva. 2-3

A MÁV Előre SC-Foxconn zsinórban két megnyert mérkőzéssel a háta mögött 2-1-re vezett a Kazincbarcika elleni elődöntőben. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc péntek este hét órától folytatódik Székesfehérváron, amely alkalmával története során először bejuthat a döntőbe a MÁV Előre.

Férfi röplabda Extraliga elődöntő, 3. mérkőzés
GreenPlan-VRCK – MÁV Előre SC-Foxconn 2-3 (-20, 18, 23, -25, -10)
Kazincbarcika, 450 néző. Vezette: Jámbor, Árpás.
VRCK: Juhász 11, Moraes 10, Páez 2, Blázsovics 16, Csoma 1, Reffatti 21. Csere: Kiss, Budai (liberók), Szabó D. 22, Warzywoda. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
MÁV: Ambrus 12, Eke 10, Szabó V. 4, Pesti 15, Koci 19, Doda 12. Csere: Takács (liberó), Deliu 3. Vezetőedző: Dávid Zoltán.

Toronyai Miklós: „Úgy érzem, hogy ismét megvertük magunkat. A harmadik szett hajrájában kétpontos hátrányból nyertünk, jól indultunk a negyedikben is, és utána egyszerűen nem bírtuk elviselni a nyomást. Ezt kezelni kell tudni. A szurkolóknak köszönjük, elképesztő hangulatot teremtettek!”

Dávid Zoltán: „Az első és a második szettben taktikailag betartottunk mindent. Utána beszállt a mérkőzésbe Szabó Dávid, méghozzá nagyon jól, mi pedig nem tudtunk mit kezdeni vele. A Barcika neki köszönheti a fordulópontot, hogy átlagban jelentősen feljavult a játéka. Ugye a miénk meg elég rossz irányba mozdult el, viszont a negyedik, ötödik szettekben sikerült visszajönnünk a meccsbe, majd onnantól kezdve minden egyes kivédekezésünkből és nyitásfogadásunkból jól jöttünk ki. Gratulálok a srácoknak, örülünk a győzelemnek! Megyünk tovább, várjuk a pénteket!”