Idegenben is vertük a KRC-t

Újabb háromszettes sikert aratott a MÁV Előre SC-Foxconn a Kecskeméti RC felett, a férfi Extraliga negyeddöntőjében. Ezúttal idegenben nyertek Ambrus Bencéék 3:0-ra.

5:1-gyel nyitott a Kecskemét, 10:10-nél Pesti Marcell pontjával egalizált a MÁV Előre. 12:12 után Pesti és Leonardo Doda szerzett pontokat és innentől fogva már csak a Fehérvár vezetett a szetten belül. 17:13-nál és 22:18-nál is néggyel állt jobban a MÁV, amely végül 25:22-re nyert. 0:1

A második játszma első pontját Pesti jegyezte, 5:2-nél viszont a KRC állt jobban. 11:11-nél döntetlen volt az állás, 16:13-nál viszont ismét hárommal mentek a hazaiak. 21:17-nél is közelebb álltak a sikerhez, azonban a MÁV Előrének Eke Péter és Pesti pontjainak is köszönhetően 23:23-nál összejött az egyenlítés. Ezután úgy nyert a vendégcsapat 28:26-ra, hogy előtte két kecskeméti szettlabdát is hárított. 0:2

A harmadik etap is sokáig szoros játékot és eredményt hozott: 4:2-nél a vendéglátó vezetett, 10:10-nél döntetlen volt az állás, ellenben 16:14-nél a MÁV Előre állt nyerésre. Sorsdöntőnek bizonyult, hogy 17:16 után elmaradt a kecskeméti egalizálás, ugyanakkor zsinórban hat(!) pontot gyűjtött a Fehérvár, 23:16-os előnye pedig megfordíthatatlannak bizonyult. Redjo Koci pontja zárta le a játszmát 25:17-nél. A MÁV Előre SC-Foxconn 3:0-ra nyert Kecskeméten, a párharc második felvonásán. A mezőny legeredményesebb röplabdázója Redjo Koci volt 17 ponttal.

Férfi Extraliga negyeddöntő, 2. mérkőzés
Kecskeméti RC — MÁV Előre SC-Foxconn 0:3 (-22, -26, -17)
Kecskemét, 120 néző. Vezette: Tillmann, Varjasi.
KRC: Boldizsár 4, Baserio 8, Fundora 5, Keen 3, Farkas 10, Varga 16. Csere: Gebhardt, Török Zs. (liberók), Kiss, Török S., Bogdán 1, Szabó. Vezetőedző: Nagy József.
MÁV: Ambrus 10, Eke 5, Szabó 6, Pesti 13, Koci 17, Doda 7. Csere: Takács (liberó). Vezetőedző: Dávid Zoltán.

Dávid Zoltán: „Mentálisan nehéz mérkőzésen sikerült győzelmet aratnunk. Megérdemelten nyertünk, gratulálok a csapatnak!”

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban 2:0-ra vezet Dávid Zoltán csapata. A két csapat legközelebb jövő szerdán este hét órától találkozik Székesfehérváron, a Videoton Oktatási Központban.