Egy pontot szereztünk a kecskemétiek ellen

Parázs hangulatú mérkőzésen a győzelmet nem, egy bajnoki pontot viszont szerzett a MÁV Előre SC-Foxconn az Extraliga 5. fordulójában. Szabó Vilmosék a Kecskemét ellen maradtak alul 3-2-re hazai pályán.

7-4-es vezetéssel nyitott a MÁV, 9-8-nál viszont a Kecskemétnél volt az előny. Ezután négy hazai pont következett és 13-9-re meglógtak Szabó Vilmosék. Boa Szabolcs egyszemélyes sáncával, majd Redi Koci ászával érkezett el a szett a hajrához, 20:16-nál időt is kért Nagy József, a vendégek vezetőedzője. Ez azonban nem segített, 25:19-re nyerte a játékrészt Dávid Zoltán legénysége. 1-0

4-3-mal kezdett a KRC a második játékrészben. Az egyenlítés 6-6-nál jött össze egy vendég hiba után. 11-8-nál a kecskemétiek három ponttal vezettek, viszont 16-13-nál ismét Leonardo Dodáék álltak jobban hárommal. Ezúttal Keen Cameronék futottak az eredmény után, de 17-17-nél beérték a hazaiakat. Remek labdamenettel és Amarildo Deliu sáncával, 22-20-nál újra a házigazda volt előnyben, 23-23-nál viszont ismét egalizált a KRC. A végjátékban számos szettlabdát harcoltak ki Kholman Norberték, de egyikkel sem tudott élni a MÁV. Ellenben a Kecskemét az elsőt beütötte és 31-29-re nyert. 1-1

Sikere után bátrabban, 5-1-gyel kezdett a KRC a harmadik etapban, miután időt is kért a hazai szakvezető. Ez azonban nem törte meg a kecskeméti lendületet, Carlos Baserio és társai 11-2-nél már tetemes előnyt élveztek. A foytatásban zárkózott a Loki, 12-7-nél „csak” öt pont volt a fór. 16-8-as vendég vezetésnél időt kért Dávid Zoltán, de 21-13-nál eldőlni látszott a szett sorsa. 25-15-re nyert a KRC, egy rossz hazai nyitás végén. 1-2

Boa Szabolcs és Ambrus Bence kettős blokkja és 3-1-es MÁV előny marad emlékezetes a negyedik szett elejéről. 13-11-nél a hazai csapat állt nyerésre, 15-15-nél egált mutatott az eredményjelző, a következő három pontot viszont Bibók Balázsék szerezték. Redi Koci pontjával pedig már négy volt a fór 21-17-hez érve. A MÁV utolsó két pontja Szabó Vilmos nevéhez fűződött amivel 25-21-re nyert a pályaválasztó és egyenlített összesítésben. 2-2

Az első négy pont után 2-2-re álltak a felek a rövidített etapban, majd Szabó pontjával a Fehérvár került előnybe. 5-3-nál a Kecskemét volt jobb helyzetben, térfélcserénél 8-7-re a MÁV vezetett. Argilagos két ászával, 11-8-nál hárommal mentek a vendégek és az utolsó percek is ádáz csatát hoztak. 14-13-nál egyetlen pontra megközelítette a KRC-t a MÁV, miután két szett- és meccslabdát is sikerült hárítani, ennek ellenére 15-13-ra hozta a szettet a vendégcsapat, és 3-2-re megnyerte a bajnoki találkozót.

Férfi röplabda Extraliga, alapszakasz

MÁV Előre SC-Foxconn — Kecskeméti RC 2-3 (19, -29, -15, 21, -13)

Székesfehérvár, 110 néző. Vezette: Kiss Z., Szabó Zs.

MÁV: Ambrus, Boa, Szabó, Koci, Kholman, Doda. Csere: Takács, Szentesi (liberók), Deliu, Balázs, Bibók. Vezetőedző: Dávid Zoltán.

KRC: Boldizsár, Baserio, Fundora, Keen, Argilagos, Kecskeméti. Csere: Gebhardt (liberó), Varga, Szabó, Farkas. Vezetőedző: Nagy József.

Dávid Zoltán vezetőedző: „A második szett megbosszulta magát, ott nem szabadott volna hat szettlabdát kiadni a kezünkből. Azt a játszmát megnyerte a Kecskemét, a harmadikban pedig nem tudtunk felállni. A negyedikben próbáltunk visszakapaszkodni, sokat hibáztunk, sokat kellett cserélnem, de aztán sikerült életben maradni. Ma jobb volt a Kecskemét, a két kubai játékos kihasználta a tapasztalatát, befejezte a kivédekezett labdákat. Ma ezzel nőttek fölénk, hogy volt két tapasztalt játékos, akik a nehéz szituációkban megoldották a labdákat. Örülök ennek az egy pontnak, megyünk tovább.”