Esélylatolgató: így juthatunk be a MEVZA-liga négyes döntőjébe

Izgalmas végjáték vár a MÁV Előre Foxconn csapatára a MEVZA férfi röplabda Közép-európai Ligában. Dávid Zoltán vezetőedző együttese a márciusi négyes döntőre pályázik első nemzetközi idényében, de az utolsó napokban a cél elérését több csapat eredménye is befolyásolhatja.

A legjobb négy közé kerülésért jelenleg négy csapat van harcban a MEVZA-ligában, melyek közül a MÁV Előre szerdai ellenfelének, a Calcit Kamniknak eddigi kiemelkedő teljesítményét tekintve, csupán formalitás a továbbjutás a hátralévő két mérkőzésén.

A fehérvári együttes összesen öt esetben juthat a negyeddöntőbe. Ezek közül kettő igencsak valószínűtlen. De ne húzzuk tovább az időt, lássuk az esélyeket!

Négyes döntőbe jutást ér, ha:

• a MÁV Előre 3-0 arányban nyer a Calcit Kamnik ellen, majd a szlovén csapat a HAOK Mladosttól is 3-0 arányú vereséget szenved – ebben az esetben jobb szettaránnyal jutna tovább a MÁV Előre, de tekintve a Kamnik eddigi menetelését, erre mutatkozik a legkevesebb esély
  • az Aich/Dob mindkét hátralévő mérkőzését (Myjava, Amstetten) elveszíti, legfeljebb négy szettben – ennek is kicsi a valószínűsége, az Aich/Dob idén kétszer is szettveszteség nélkül verte az Amstettent az osztrák első osztályban
  • a MÁV Előre nyer a Calcit Kamnik ellen, és a Myjava vereséget szenved az Aich/Dobtól
  • A MÁV Előre nagyobb arányban nyer a Calcit Kamnik ellen, mint a Myjava az Aich/Dob ellen – ebben az esetben a jobb szettarány döntene a magyar csapat javára
  • Ha a MÁV Előre kisebb arányban szenved vereséget a Kalcit Kamniktól, mint a Myjava az Aich/Dobtól – ebben az esetben szintén a jobb szettarány döntene a magyar csapat javára

Nem lesz továbbjutás, ha:

• a Myjava nyer az Aich/Dob ellen, a MÁV Előre vereséget szenved a Calcit Kamniktól, az Aich/Dob pedig csütörtökön felülmúlja az Amstettent
  • a Myjava nagyobb vagy ugyanolyan arányban nyer az Aich/Dob ellen, mint a MÁV Előre a Calcit Kamnik ellen, és az Aich/Dob csütörtökön megveri az Amstettent
  • a Myjava kisebb vagy ugyanolyan arányban szenved vereséget az Aich/Dobtól, mint a MÁV Előre a Calcit Kamniktól

Akárhogy is alakuljon, Redjo Kociék első nemzetközi szezonjukban már így is jócskán felülmúlták az elvárásokat. A CEV Challenge Kupában a nyolcaddöntőig meneteltek, míg a MEVZA-ligában eddigi nyolc összecsapásukból ötöt megnyertek.