Háromszettes vereség a fővárosban

3-0-ra alulmaradt a MÁV Előre SC-Foxconn a MAFC-BME vendégeként, a férfi röplabda Extraligában. Dávid Zoltán legénysége először maradt pont nélkül a 2022/2023-as idényben.

Rangadónak ígérkező összecsapás várt a bajnoki előtt második helyen álló MÁV Előrére és a harmadik MAFC-ra vasárnap este. Az első szettben, 9-7-es hazai előny után négy MAFC-pont kellett a hatpontos különbség kialakulásához. Ebből kijöttek a vendégek, de egy-két pontnyi fórja megmaradt Eke Péteréknek. Hiába állt többször is közel az egyenlítéshez Dávid Zoltán együttese, egyszer sem tudott élni a lehetőséggel és a viszonylag szoros játszma ellenére 25-22-re alulmaradt. 1-0

A második felvonás első pontjait Redjo Koci és Szabó Vilmos jegyezték, de 7-4-nél és 15-13-nál is a Loki állt nyerésre. 17-17 után három pontot szerzett zsinórban a MAFC és ezután már nem sikerült egalizálni vagy a vezetést újra átvenni, 25-22-es hazai sikerrel zárult az etap. 2-0

A harmadik játszmát 4-2-es vezetéssel indították Ambrus Bencéék, a folytatásban viszont fordított a budapesti csapat. Az igazi fordulópont 15-13-as MAFC-előny után következett: A hazaiak hat pontot szereztek és 21-13-ra meglógtak. Innen már nem tudtak felállni Balázs Bálinték és végül 25-18-ra vesztettek. 3-0

A MAFC-BME ellen 3-0-ra maradt alul a MÁV Előre SC-Foxconn és visszacsúszott a tabella ötödik helyére.

Férfi röplabda Extraliga alapszakasz, 6. forduló
MAFC-BME – MÁV Előre SC-Foxconn 3-0 (22, 22, 18)
Budapest, 325 néző. Vezette: Adler, Kiss Z.
MÁV: Deliu 1, Ambrus 9, Boa 5, Koci 11, Kholman 1, Doda 6. Csere: Takács, Szentesi (liberók), Balázs 1, Szabó 7, Bibók. Vezetőedző: Dávid Zoltán.

Dávid Zoltán: „Ma több felállást is próbáltunk, nem ment senkinek sajnos! A MAFC uralta a mérkőzést az elejétől kezdve, összeszedetten játszottak. Nálunk nem volt kimagasló teljesítmény!”

(Fotó: archív)